0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فیلترشکن وینداسکرایب محبوبترین فیلترشکن آی پی ثابت میباشد و به دلیل امنیت بالا و تعداد سرورهای فراوان توجه بسیاری از تریدرها و گیمر ها را به خود جلب کرده. اما با توجه به محبوبیت بالای آن، اتصال به سرور های وینداسکرایب نیازمند برخی اقدامات است که باید قبل از اتصال این اقدامات انجام شود تا اتصال آسانی را تجربه کنید.

دقت داشته باشید که وینداسکرایب در حال حاضر بر روی تمامی اپراتور ها عملکرد خوبی دارد اما به دلیل یکسان نبودن محدودیت های هر اپراتور و محدوده های مکانی نیازمند بررسی و تست از سمت شما دارد. لطفا در ادامه آموزش به نکاتی که گفته شده توجه بفرمایید تا بتوانید اتصال آسانی را داشته باشید.

اتصال به فیلترشکن وینداسکرایب اصلا سخت نیست و فقط باید چند مرحله و چند روش را انجام دهید و اگر موفق به استفاده از یک روش نشدید، روش دیگر را امتحان کنید. به طور کلی دو گام اساسی برای بررسی وضعیت اتصال شما وجود دارد که متوجه شوید در کدام حالت اتصال آسانی را بر روی اپراتور خود دارید. در ادامه روش های اتصال به وینداسکرایب را با هم مرور میکنیم.

 

از بروز خطای SSL در وینداسکرایب حتما پیشگیری کنید (فقط برای نسخه دسکتاپ)

وینداسکرایب در صورتی که از خطای SSL جلوگیری نکنید با کوچکترین اختلال یا نوسان در اینترنت شما را از اکانت خارج میکند. پس حتما بلافاصله بعد از ورود به اکانت وارد تنظیمات بشید و از قسمت Advanced Option گزینه Ignore SSL Errors را فعال کنید. این گزینه در نرم افزار موبایل وجود ندارد و فقط کاربران ویندوز، لینوکس و مک باید این گزینه را خاموش کنند.

Ignore SSL Errors

 

 

آموزش تغییر پورت و پروتکل در وینداسکرایب

برای تغییر پورت و پروتکل در نرم افزار وینداسکرایب بر روی منوی همبرگری با نماد (☰) کلیک کنید و بعد در منوی باز شده گزینه کانکشن (Connection) با آیکن یا نماد (🔌) را انتخاب کنید. در لیست باز شده قسمت کانکشن مد (Connection Mode) با نماد یا آیکن (⚡) را پیدا کنید و آن را از حالت Automatic بر روی حالت Manual قرار دهید.

بعد از اینکار دو گزینه Protocol و Port در قسمت زیر باز میشود که امکان انتخاب پروتکل و پورت را خواهید داشت.

دقت داشته باشید که برای تست اتصال وقت خود را تست تصادفی سرور ها و پورت و پروتکل ها هدر نکنید. برای شروع کار اولین پروتکل را انتخاب کنید و پورت های آن پروتکل را به ترتیب از مورد اول تا آخر فقط بر روی یک سرور تست کنید. بعد از تست نتایج مثبت را یادداشت کنید و بعد از تست بر روی چند سرور متوجه میشوید که کدام حالت اتصال بر روی اپراتور و محدوده شما بهتر جواب میدهد.

 

پروتکل و پورت های پیشنهای وینداسکرایب برای ایران

با توجه به محدودیت های اینترنتی در ایران، تعدادی از پروتکل و پورت های وینداسکرایب مسدود شده و تعدادی از آنها قابل استفاده است. در ادامه پروتکل و پورت های تست شده و پیشنهادی معرفی شده است که میتوانید برای اتصال از آنها استفاده کنید.

لیست پروتکل های وینداسکرایب

 

پروتکل WStunnel

این پروتکل یکی از قدرتمندترین و ایمن ترین پروتکل هاست که به دلیل رمزنگاری پیچیده آن امنیت بالایی دارد. پورت پیشنهادی برای اتصال به این پروتکل پورت 443 می باشد.

 

 

پروتکل Stealth

این پروتکل نیز مانند پروتکل قبل قدرتمند و امن میباشد که پورت پیشنهادی آن پورت 80 است. همچنین پورت 443 و 8080 نیز برای این پروتکل میتواند مناسب باشد.

 

 

پروتکل Wireguard

این پروتکل درگیر محدودیت های شدیدی هست اما گاها با پورت 443 بر روی اینترنتهایی که کیفیت سیگنال و ارتباطی بالایی دارند قابل اتصال است.

 

 

پروتکل UDP

این پروتکل در حالت معمول به طور کامل مسدود است اما در سرویس وینداسکرایب با پورت 443 و همچنین پورت 22 میتواند اتصال خوبی را بر روی اینترنت هایی که کیفیت ارتباطی بالایی دارند قابل اتصال باشد.

 

 

پروتکل TCP

این پروتکل هم مانند پروتکل UDP به طور کامل مسدود است و امکان اتصال به آن تقریبا غیرممکن است. اما با اینحال گاها بر روی اینترنت هایی با کیفیت مناسب میتواند با پورت 443 اتصال خوبی را داشته باشد.

 

تمام مواردی که گفته شده به صورت تجربی توسط اکانت استار و مشتریان تست شده و توضیحات لازم برای اتصال آنها اعلام شده. اما در نهایت اگر مشکلی در اتصال با این موارد دارید باید پورت های دیگر را نیز تست کنید. بهترین حالت اتصال بر روی دو پروتکل اول یعنی WStunnel و Stealth میباشد و سایر پروتکل ها محدودیت های شدیدتری دارند. اما اگر باز هم موفق به اتصال نشدید میتوانید به تغییر اپراتور و اینترنت خود موارد فوق را بررسی کنید تا به سرورهای وینداسکرایب متصل شوید. همچنین دقت داشته باشید که نوع پروتکل به سیستم عامل ارتباطی ندارد و از آپدیت های چند ماه گذشته تمام پروتکل های وینداسکرایب به تمامی سیستم عامل ها اضافه شده است.

 

 

 

موارد دیگری هستند که میتوانند روی اتصال شما تاثیر داشته باشند. مواردی که در ادامه گفته خواهد شد طبق تجربه بدست آمده توسط اکانت استار و مشتریان است که میتواند سرعت اتصال را افزایش دهد.

سرور مورد نظر خود را به لیست علاقه مندی اضافه کنید

در کنار هر سرور یک آیکن یا نماد قلب وجود دارد که با زدن بر روی آن رنگ آن به قرمز تغییر میکند. با اینکار شما میتوانید سروری که به آن متصل میشوید را به لیست علاقه مندی خود اضافه کنید تا برای اتصال های بعدی دنبال آن نگردید. و از Favourites در قسمت لیست کشور و لوکیشن ها سرور مورد علاقه خود را هرچه سریعتر پیدا کرده و متصل شوید.

تصویر بخش علاقه مندی های وینداسکرایب

 

 

 

از حالت دور زدن سانسور وینداسکرایب استفاده کنید

وینداسکرایب در آپدیت اخیر خود ویژگی جدیدی را اضافه کرده که امکان اتصال با اینترنت های دارای محدودیت همانند اینترنت ایران را راحت تر میسر میکند. این ویژگی امکان این را فراهم میکند تا با وجود محدودیت های اینترنتی اتصال آسان تری را به سرور های این سرویس داشته باشید. شما میتوانید با رفتن به انتهای منوی کانکشن نرم افزار (همانند تغییر پروتکل) گزینه Circumvent Censorship را فعال کنید.

تصویر ویژگی دور زدن سانسور وینداسکرایب

 

 

 

از اکانت پرو وینداسکرایب استفاده کنید

اکانت وینداسکرایب دو حالت رایگان و پرو یا همان پولی دارد. نسخه رایگان به دلیل محدودیت ها، تعداد کم سرور ها و حجم بالای کاربرانی که از حالت رایگان استفاده میکنند به سختی قابل استفاده است و برای اتصال دچار مشکل است. بهترین گزینه برای استفاده آسان از این سرویس خرید فیلترشکن با روزی هزارتومان از اکانت استار برای یک دستگاه است که اکانت استار آن را به نوعی به یک فیلترشکن اشتراکی ارزان تبدیل کرده است.

تصویر پلن پرو وینداسکرایب

 

 

 

DNS خود را حذف کنید

اگر از DNS بر روی تنظیمات شبکه دستگاه یا مودم خود استفاده میکنید، آنرا به طور کامل حذف کنید. وینداسکرایب بر روی کانکشن خود DNS سرویس خودش را ست میکند. پس نیازی به استفاده از DNS ندارید.

 

 

 

دستگاه خود را بررسی کنید و یا اینترنت و اپراتور را تغییر دهید

اگر تحت هیچ شرایطی نتوانستید با توجه به آموزش های ارائه شده به هیچ کدام از سرور ها متصل شوید، وضعیت شبکه دستگاه خود را بررسی کنید تا فایروال دستگاه یا فیلترشکن دیگری بر روی اتصال وینداسکرایب اختلال ایجاد نکند. در صورتی که از عملکرد درست دستگاه مطمئن شدید، در نهایت اپراتور اینترنت خود را تغییر دهید.

 

 

از قابلیت نمایش پینگ استفاده کنید

وینداسکرایب قابلیتی دارد که میتوانید با آن پینگ سرور مورد نظر خود را در جلوی نام آن ببینید. بهتر است برای اتصال به یک سرور اطلاعات آن سرور را قبل از تست بررسی کنید. برای فعالسازی این گزینه میتوانید بر روی منوی همبرگری با نماد (☰) کلیک کنید و بعد در منوی باز شده گزینه General یا عمومی که اولین گزینه در لیست منو میباشد را بزنید و قابلیت Latency Display را بر روی گزینه Ms بگذارید تا سرعت ارتباط با سرور با واحد میلی ثانیه به شما نمایش داده شود. هرچه عدد نمایش داده شده در جلوی نام سرور کمتر باشد یعنی سرعت ارتباط با سرور بالاتر است. گاها ممکن است بجای نمایش عدد پینگ خط فاصله یا — را مشاهده کنید که این مورد ممکن است بدلیل مشکلات اینترنت دستگاه یا کامل نشدن تست پینگ توسط نرم افزار باشد که در تیتر بعدی آموزش مکمل داده شده است.

نمایش پینگ در وینداسکرایب

 

 

شلوغی یا خلوتی سرور را متوجه شوید

ترافیک شهری همیشه کلافه کننده است و باعث میشود دیرتر به مقصد برسید. این مورد در خصوص اتصال شما به یک سرور هم صدق میکند. هر چقدر یک سرور شلوغ تر باشد، سرعت و امکان اتصال به ان سرور ضعیف تر است. برای اینکه متوجه شوید کدام سرور خلوت تر است میتوانید گزینه Show Location Load را در قسمت General فعال کنید. این گزینه در زیر نام سرور یک نوار رنگی ایجاد میکند. هرچقدر طول این نوار کمتر باشد یعنی آن سرور خلوت تر است و اطلاعات کمتری را جابجا میکند. اما هر چقدر شلوغ تر باشد طول نوار بیشتر است و اگر استفاده از آن سرور بشدت زیاد باشد رنگ آن به ترتیب زرد، نارنجی و قرمز میشود.

فعالسازی امکان مشاهده شلوغی سرور در وینداسکرایب

 

در تصویر زیر سرور Casino سرور خلوت تری از بین این 5 سرور میباشد و سرور Cube شلوغ ترین سرور از بین آنهاست. همچنین سرور Eazy هم سرور بعدی شلوغ است که در جلوی آن پینگ 241 سرور قابل مشاهده است.

 

شلوغی سرور وینداسکرایب

 

 

در آخر دقت داشته باشید که نحوه اتصال حتی با یک اینترنت ممکن است برای دو دستگاه متفاوت باشد و باید تنظیمات مختص به اینترنت و دستگاه خود را طبق آموزش بالا پیدا کنید تا بتوانید اتصال آسانی را تجربه کنید. پس تمامی آموزش ها را با دقت انجام دهید و سرور ها، پروتکل ها و پورت های مختلف را برای اتصال تست کنید.

 

همچنین میتوانید با پشتیبانی اکانت استار در تلگرام در ارتباط باشید و در کانال تلگرام اکانت استار عضو شوید.

اکانت استار

اکانت استار

اکانت استار
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.